跳至內容

File:Janusz Kochanowski i Ewa Junczyk-Ziomecka (24-02-2010).jpg

頁面內容不支援其他語言。
這個檔案來自維基共享資源
維基百科,自由的百科全書

Janusz_Kochanowski_i_Ewa_Junczyk-Ziomecka_(24-02-2010).jpg (640 × 502 像素,檔案大小:77 KB,MIME 類型:image/jpeg


摘要

描述
Polski: Uroczystość odwołania minister Ewy Junczyk-Ziomeckiej. Na zdjęciu Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski i Ewa Junczyk-Ziomecka.

Za stroną prezydent.pl:

W środę 24 lutego minister Ewa Junczyk-Ziomecka odebrała z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego postanowienie o odwołaniu jej z funkcji Sekretarza Stanu. Ma to związek z powołaniem jej od 1 marca 2010 roku na stanowisko Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku.

W trakcie uroczystości Lech Kaczyński podkreślił, że w organizowaniu społecznych przedsięwzięć Junczyk-Ziomecka sprawdziła się znakomicie.

Prezydent zaznaczył, że przez cztery lata urzędowania podjęła i zrealizowała trzynaście inicjatyw, dotyczących przede wszystkim tego świata, który w nowej rzeczywistości, a także i w poprzedniej nie należał do preferowanych, nie mógł odnieść pełnego sukcesu. - Tymi ludźmi, których dotknęła niesprawiedliwość losu Ewa zajmowała się w pierwszym rzędzie - powiedział Lech Kaczyński.

Druga sfera działalności Junczyk-Ziomeckiej to - jak mówił prezydent - sprawy polskich Żydów, i w tym obszarze - jak podkreślił - wykazała ona znaczną i bardzo potrzebną aktywność.

- Polsce potrzebne są dobre stosunki z narodem, który towarzyszył nam przez osiemset lat naszych dziejów - powiedział prezydent. Jak ocenił, w wieku XX te stosunki nie były takie, jakie być powinny. - Trzeba zrobić wszystko, by je wyprostować, olbrzymia jest zasługa Ewy w pracach idących w tym kierunku - powiedział prezydent.

Lech Kaczyński podkreślił aktywność Junczyk-Ziomeckiej w sprawach związanych z relacjami między Kancelarią Prezydenta a ludźmi, którzy może nie do końca ją (kancelarię) lubią.

- Żaden polityk nie jest lubiany przez wszystkich, chyba że nie ma żadnej natury, być może mnie to dotyczy, ale chyba nie, więc w takim razie byli ludzie, którzy mnie nie lubią i są potrzebni ludzie, którzy potrafią tę niechęć choćby troszeczkę amortyzować - powiedział Lech Kaczyński. Dodał, że tę rolę spełniała Ewa Junczyk-Ziomecka.

Lech Kaczyński zaznaczył, że na Junczyk-Ziomecką czeka bardzo trudna rola - konsula generalnego RP w Nowym Jorku. Jak ocenił, niewielu polskich ambasadorów pełni rolę bardziej znaczącą. - Życzę ci w tej pracy wielkiego powodzenia - zwrócił się do minister odchodzącej z jego kancelarii.

Ewa Junczyk-Ziomecka, dziękowała prezydentowi za umożliwienie realizacji projektów, o których wcześniej tylko marzyła. Jak mówiła, z jej perspektywy najważniejszym projektem realizowanym w Kancelarii Prezydenta był projekt przywracania pamięci o ludziach dotychczas zapomnianych, a często prześladowanych.

- Przywracanie pamięci o Irenie Sendler i Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata uważam za ukoronowanie mojej czteroletniej pracy w Kancelarii - powiedziała Junczyk-Ziomecka. - Polacy ratujący Żydów przed zagładą zostali wprowadzeni do panteonu polskich bohaterów narodowych i za to chcę panu prezydentowi podziękować - zaznaczyła.

Ewa Junczyk-Ziomecka podziękowała też małżonce prezydenta Marii Kaczyńskiej za zaangażowanie w te działania.

Podczas uroczystości głos zabrał także były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, który również dziękował Junczyk-Ziomeckiej za działania podjęte na rzecz przywracania pamięci o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. - Jesteś kapłanem pamięci - zwrócił się do byłej minister.

W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim Ministrowie i Doradcy Kancelarii Prezydenta RP, Zvi Rav-Ner - Ambasador Izraela, François Barry Delongchamps – Ambasador Francji, Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Janusz Kochanowski – Rzecznik Praw Obywatelskich, Sławomir Skrzypek – Prezes NBP, Janusz Krupski – Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Posłowie na Sejm RP – Elżbieta Jakubiak, Lena Dąbkowska-Cichocka, Jan Ołdakowski, Marek Opioła, oraz inni przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi Pani Minister współpracowała przez 4 lata pracy w Kancelarii Prezydenta RP. Zobacz także: Cztery lata minister Ewy Junczyk-Ziomeckiej

Ewa Junczyk-Ziomecka od dnia 19 stycznia 2006 roku pełniła funkcję Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. 23 kwietnia 2008 roku Prezydent RP Lech Kaczyński wręczył jej akt powołania na Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W Kancelarii Prezydenta RP odpowiadała za sprawy społeczne. Nadzorowała działania Biura Inicjatyw Społecznych KPRP oraz Biura Listów i Opinii Obywatelskich KPRP.
日期
來源 Polish President's website (prezydent.pl)
作者 Chancellery of the President of the Republic of Poland
GNU
This photograph, according to a legal notice that was published until August 2011 on the official website of the President of the Republic of Poland (an unofficial English translation is also available), is released under the terms of the GNU Free Documentation License, because it originally comes from the Archive of the Chancellery of the President of the Republic of Poland – www.prezydent.pl.
GNU head 已授權您依據自由軟體基金會發行的無固定段落、封面文字和封底文字GNU自由文件授權條款1.2版(不含其他版本),對本檔進行複製、傳播和/或修改。該協議的副本列在GNU自由文件授權條款中。 僅1.2版

授權條款

w:zh:共享創意
姓名標示 相同方式分享
您可以自由:
  • 分享 – 複製、發佈和傳播本作品
  • 重新修改 – 創作演繹作品
惟需遵照下列條件:
  • 姓名標示 – 您必須指名出正確的製作者,和提供授權條款的連結,以及表示是否有對內容上做出變更。您可以用任何合理的方式來行動,但不得以任何方式表明授權條款是對您許可或是由您所使用。
  • 相同方式分享 – 如果您利用本素材進行再混合、轉換或創作,您必須基於如同原先的相同或兼容的條款,來分布您的貢獻成品。

說明

添加單行說明來描述出檔案所代表的內容

在此檔案描寫的項目

描繪內容

著作權狀態 繁體中文 (已轉換拼寫)

有著作權 繁體中文 (已轉換拼寫)

共享創意署名-相同方式共享3.0Unported Chinese (Hong Kong) (已轉換拼寫)

GNU自由文檔許可證1.2版 繁體中文 (已轉換拼寫)

檔案歷史

點選日期/時間以檢視該時間的檔案版本。

日期/時間縮⁠圖尺寸用戶備⁠註
目前2010年4月12日 (一) 21:52於 2010年4月12日 (一) 21:52 版本的縮圖640 × 502(77 KB)Szater{{Information |Description={{pl|1=Uroczystość odwołania minister Ewy Junczyk-Ziomeckiej. Na zdjęciu Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski i Ewa Junczyk-Ziomecka. Za stroną [http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,736,o

下列頁面有用到此檔案:

全域檔案使用狀況

以下其他 wiki 使用了這個檔案:

詮釋資料